Catering dla firm – czy warto z niego korzystać?

Czym jest catering dla firm?

Zanim odpowiemy na pytanie zadane w tytule tego artykułu, należy przede wszystkim wyjaśnić czym jest catering dla firm. Pomimo iż jest to coraz popularniejsza usługa i być może wiele osób już słyszało tą nazwę, nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak to dokładnie wygląda i na czym polega korzystanie z cateringu dla firm. Pod nazwą catering dla firm kryje się wiele usług, które polegają na tym, że zewnętrza firma przygotowuje i dostarcza wyżywienie dla firm, a nierzadko też całą związaną z nim oprawę oraz obsługę podczas na przykład imprez firmowych czy konferencji. Pozwala to na zaoszczędzenie w firmie czasu, który przeznacza się na organizowanie posiłków, co czasami zabiera nawet kilkadziesiąt godzin pracy kilku pracowników. Firmy cateringowe zajmują się całym procesem przygotowywania i dostarczania pracownikom jedzenia, a dodatkowo dbają o to, żeby posiłki spełniały najwyższe standardy. Dzięki temu zadowolenie pracownika rośnie, a pracodawca jest odciążony z tego przysparzającego kłopotów organizacyjnych obowiązku. Jakie są szczegółowe usługi oferowane pod nazwą catering dla firm i czy warto z nich korzystać? Spróbujemy znaleźć odpowiedź na to pytanie.

 

Lunch dla pracowników w ramach cateringu dla firm

Lunch dla pracowników wykupiony w ramach cateringu dla firm to usługa, na którą decyduje się coraz więcej firm. Praktycznie każdy pracownik podczas ośmiogodzinnego dnia pracy potrzebuje się posilić, aby mieć energię na dalsze i wydajne wykonywanie swojej pracy. Wiele osób samodzielnie dba o to, aby zapewnić sobie pożywienie, ale ma to swoje minusy, przede wszystkim pod kątem organizacji w miejscu pracy. Jest to też uciążliwe dla pracowników, który po powrocie do domu z pracy zamiast odpocząć i zregenerować siły muszą martwić się dodatkowo o przygotowanie pożywnego lunchu na następny dzień. Wpływa to oczywiście na samopoczucie pracowników oraz ich stosunek do pracodawcy. Catering dla firm umożliwia rozwiązanie tego problemu poprzez zorganizowanie lunchu dla pracowników. Posiłki są przygotowywane przez zewnętrzną firmę, która dba o różnorodność i odżywczość dań oraz umożliwia wybór posiłków wegetariańskich czy dietetycznych. Dzięki temu pracownicy nie muszą się troszczyć o samodzielne zapewnianie sobie posiłków i miejsce pracy staje się dla nich czymś przyjemniejszym. Dodatkowo wszyscy pracownicy spożywają lunch w tym samym czasie, co pozytywnie wpływa na organizację czasu pracy oraz umożliwia integrację pracowników między sobą – wiadomo, że jedną z rzeczy, która zacieśnia więzy między ludzkie są wspólne posiłki.

 

Catering dla firm podczas firmowych eventów

Kolejną odsłoną cateringu dla firm jest zapewnienie wyżywienia podczas firmowych eventów taich jak imprezy integracyjne, konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe i tym podobne. Firmy cateringowe oferują różnego rodzaju przekąski, w zależności od naszych preferencji. Może to być menu składające się z typowych słodyczy czyli kawy i ciastek, a może to być zdrowe, nowoczesne menu z pożywnym warzywnymi snackami. W zależności od rangi wydarzenia firmy cateringowe oferują także obsługę kelnerską albo zajmują się dodatkowo przygotowaniem atrakcyjnego wystroju miejsca, w którym odbywa się impreza oraz zapewnieniem estetyki posiłków. Firmy cateringowe oferują też organizację wydarzeń firmowych na zewnątrz, takich jak na przykład grille czy pikniki dla firm. Posiadają one odpowiednie menu oraz wyposażenie cateringowe, które jest dostosowane do konkretnych warunków imprezy – czy jest w środku, czy na zewnątrz, oraz do rodzaju imprezy, ilości gości oraz tego, czy jest to impreza luźniejsza czy formalna. Warto zapoznać się z ofertą cateringu dla firm na wydarzenia firmowe także jeśli nie mamy pomysłu jak się zabrać za organizację imprezy, oprócz posiłków oferują oni także wiele powiązanych z imprezą usług organizacyjnych.

 

Czy więc warto korzystać z cateringu dla firm?

Z pewnością jest to duża wygoda, zwłaszcza dla dużej firmy, która zatrudnia dużą liczbę pracowników oraz często organizuje różne wydarzenia. Jest to bardzo duże ułatwienie organizacyjne, a także rozliczeniowe, gdyż wszystko znajduje się na jednym rachunku i nie trzeba prowadzić szczegółowych rozliczeń. Dodatkowo ogromnym plusem firm cateringowych jest to, że posiadają one wieloletnie doświadczenie w tej branży. Jeśli więc korzystamy z cateringu dla firm w kwestii zamawiania lunchu dla pracowników, mamy pewność, że posiłki będą dobrze zbilansowane oraz pełne składników odżywczych, a także o odpowiedniej kaloryczności. W przypadku cateringu dla firm na imprezy firmowe z kolei jesteśmy spokojni, że nie zaliczymy żadnej gafy, a serwowane dania czy przekąski będą nie tylko smaczne, ale także będą dobrze wyglądały, co też jest bardzo ważne, zwłaszcza, jeśli zapraszamy gości z zewnątrz i zależy nam na zrobieniu dobrego wrażenia jako firma. Catering dla firm sprawia też, że pracownicy chętniej przychodzą do swojej pracy i lepiej się w niej czują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *