Ile tapety w rolce

Ile tapety w rolce

W jaki sposób efektownie można wykończyć przestrzeń mieszkalną? Jak wiadomo wielu osobom zależy na tym, aby ich mieszkanie było miejscem funkcjonalnym, dostosowanym do potrzeb domowników, ale również posiadało oryginalny wystrój. Bardzo popularne jest wykorzystanie materiałów dekoracyjnych, które stanowią urozmaicenie przestrzeni, a jednocześnie wykazują się odporność na różnego typu uszkodzenia. W dużej mierze najwięcej uwagi poświęca się przede wszystkim ścianom i podłogom. Są to powierzchnie najbardziej widoczne, w przeciwieństwie do sufitu. Dlatego właśnie tam dzieje się najwięcej, jeśli chodzi o stosowanie elementów ozdobnych, czy bardzo dokładne, eleganckie wykończenie mieszkania. Standardowym sposobem na zagospodarowanie ściany w sposób elegancki, jest wykorzystanie farby, która nadaje wnętrzu oryginalnego charakteru, jak również pozwala na dobór koloru, który komponuje się z pozostałymi elementami. W jaki, inny sposób można uzyskać ciekawe wizualnie wnętrze?

Tapety w salonie – czy warto?

Nowoczesne tapety do salonu to szeroki wybór tego rodzaju materiałów. Spotkać można tak samo propozycje bardzo uproszczone, w których głównym elementem dekoracyjnym są kolor oraz formy geometryczne, czy same linie. W zależności od charakteru salonu, jego przeznaczenia, jak też samego gustu domowników, można wykorzystać kolorystykę ciemniejszą, która sprawdza się w przypadku eleganckich, klasycznych wnętrz, ale też przestrzeni utrzymanych w nowoczesnej stylistyce, z dużą ilością elementów, które nawiązują do naturalnych materiałów, takich jak kamień, czy drewno. Także jaśniejsze tapety, często pastelowe, sprawdzą się doskonale do wnętrz, w których istotną kwestią jest uzyskanie komfortowej, przytulnej powierzchni użytkowej. Modne fototapety do salonu to przede wszystkim idealny sposób na zagospodarowanie ściany multimedialnej. To powierzchnia na której najczęściej umieszczony jest telewizor, jak również szafki RTV. Z drugiej strony element ten można wykorzystać na ścianie za sofą, oddzielając w ten sposób strefę relaksacyjną od pozostałej części salonu. Warto pamiętać, iż fototapety powinny znajdować się tylko na części ściany. Z uwagi na ich ciekawą oprawę graficzną, zastosowanie fototapety na większej powierzchni, może prowadzić do uczucia przytłoczenia, czy przesytu.

Sprawdź koniecznie:

Jakie tapety wybrać do sypialni?

To wyjątkowe miejsce, które służy przede wszystkim celom rekreacyjnym, w tym wypoczynkowi. Odpowiedni dobór elementów wystroju w sypialni, także praktycznych przedmiotów, jak meble, czy oświetlenie, umożliwia stworzenie zacisznej przestrzeni. Tapety do sypialni mogą nawiązywać do stylu hotelarskiego. To modne rozwiązanie, które stosuje się przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach. Jaki element doskonale uzupełni tego rodzaju pomieszczenie? Przede wszystkim łóżko kontynentalne, które jest bardzo wygodne i praktyczne, a jednocześnie przywodzi na myśl luksusowe pokoje hotelowe. W sypialni warto unikać jaskrawej kolorystyki, która może rozpraszać i utrudniać zasypianie. Piękne tapety do sypialni mogą także pojawić się w postaci fototapet. Często używa się tego rodzaju materiału na ścianie bezpośrednio za łóżkiem, tworząc ciekawą wizualnie aranżację.

Jakie są standardowe wymiary tapet?

tapety-wodoszczelne-do-kuchniInformacja ta jest bardzo ważna dla osób, które planują zająć się samodzielnym wykończeniem przestrzeni, czy realizacją remontu. W końcu, po uzyskaniu wymiarów ścian, czy powierzchni na której tapeta ma zostać umieszczona, należy obliczyć, jak duża ilość materiałów będzie potrzebna. W standardowym wydaniu rolka tapety zawiera 5,3 m2. Długość rolki wynosi 10 metrów, natomiast jej szerokość 53 centymetry. W niektórych przypadkach, jak chociażby konkretnych motywach, które przedstawiają kwiaty, czy zwierzęta, trzeba wziąć pod uwagę, także dodatkowe 5% tapety, z uwagi na odpady, jak też potrzebę precyzyjnego dopasowania względem siebie poszczególnych pasów materiału. Sklep internetowy z tapetami posiada w swojej ofercie wiele, ciekawych propozycji. Zawarte są również informacje dotyczące tego, jakie wymiary posiada poszczególna rolka. Warto zwrócić na to uwagę. Może okazać się, iż produkt posiada niestandardową wielkość.

Dlaczego warto wykorzystać tapety do wykończenia pomieszczeń?

Tapety dekoracyjne to doskonały sposób na eleganckie, nowoczesne wykończenie przestrzeni. Dodatkowo, w przeciwieństwie do ścian, które mają zostać pokryte farbą, nie ma potrzeby uzyskania idealnie płaskiej i gładkiej płaszczyzny. W przypadku jednak, gdy ściana jest mocno chropowata lub posiada niewielkie ubytki można zarówno zastosować gładź szpachlową, w celu jej wyrównania, jak również podkład pod tapety, który pozwoli na stworzenie odpowiedniej bazy do późniejszego montażu materiału właściwego. Bardzo popularne są obecnie tapety z laminatu, które są produktem wytrzymałym i odpornym na wilgoć i wodę, dlatego z powodzeniem mogą być wykorzystane zarówno w pokojach, czy sypialni, jak również pomieszczeniach takich, jak łazienka, czy kuchnia. Dzięki temu można stworzyć piękną i oryginalną przestrzeń.