Izolacja dachów w Warszawie

Izolacja dachów w Warszawie

Pianka poliuretanowa PUR to nowoczesny materiał wykorzystywany przez naszą firmę jako izolacja dachów w Warszawie. Skład pianki to tylko 3% gęstego materiału, a pozostałe 97% to powietrze i gaz obojętny. Struktura ta decyduje o wysokich właściwościach termoizolacyjnych pianki, niskiej wadze i niskiej absorpcji wilgoci. Ze względu na doskonałe właściwości pianki PUR wykorzystujemy ją do izolacji dachu.

Co to jest pianka poliuretanowa i jak z niej korzystać?

Izolacja dachów w Warszawie
Izolacja dachów w Warszawie

Pianka poliuretanowa to połączenie polimerów – polioli i poliizocyjanianów. Ich skojarzenie ma miejsce tylko wtedy, gdy wszystko jest gotowe do prac izolacyjnych i nie ma na nie wpływu przepływ powietrza. Proces rozprowadzania materiału na powierzchni odbywa się za pomocą opryskiwacza. Wzrost pienienia bazy następuje w wyniku reakcji dwutlenku węgla z substancją. Do ocieplania dachów w Warszawie używamy specjalnego sprzętu (kompresory i opryskiwacze) do nakładania pianki PUR. Substancja ta bardzo mocno przylega do obrabianej powierzchni i kilkakrotnie zwiększa swoją masę. Doskonale pokrywa pęknięcia, nierówności i ubytki w ścianach, tworząc dość gęstą i hermetyczną powłokę.

Rodzaje pianek PUR do izolacji dachów w Warszawie

 1. Pianka o zamkniętych komórkach. Komórki w piance poliuretanowej są zamknięte, dzięki czemu materiał nie przepuszcza powietrza. Sztywna pianka PUR ma gęstość 30-60 kg/m3 i jest odporna na naprężenia mechaniczne.
 2. Pianka o otwartych komórkach. Posiada otwarte otwory i jest oddychająca. Gęstość materiału 20-30kg/m3. Kompozycja jest łatwa w użyciu, ale wymaga bariery dla wilgoci i hydrofobowości powierzchniowej.

Przygotowania do ocieplenia dachu w Warszawie

 • Przestrzenie między krokwiami są pokryte płytami OSB i oczyszczone z brudu.
 • Jeśli pojawią się szczeliny i pęknięcia większe niż 6 mm, nasi eksperci je uszczelnią.
 • Używając pianki otwartokomórkowej, zwilż powierzchnię.

Urządzenie do natrysku pianki PUR zostało zmontowane, wyregulowane i sprawdzone pod kątem gęstości izolacji. Przy ocieplaniu dachów PUR w Warszawie należy nałożyć od 3 do 6 warstw natrysku. Przed zakończeniem projektu na izolację nałożyliśmy uniepalniacz, aby zmniejszyć palność pianki poliuretanowej. Ostateczny koszt prac jakie wykonujemy w Warszawie przy ociepleniu dachu zależy od rodzaju pianki PUR, kształtu i wielkości dachu oraz grubości warstw.

Pozytywne właściwości pianki PUR do izolacji dachów w Warszawie

 • Nie przepuszcza ciepła. Dzięki zawartym w kompozycji substancjom materiał osadzający się na powierzchni roboczej zwiększa się i tworzy w jej wnęce dużą ilość wypełnionej dwutlenkiem węgla przestrzeni powietrznej, zapobiegając ucieczce energii cieplnej.
 • Dobra przyczepność do podłoży. Pianka poliuretanowa dobrze przylega do każdej powierzchni. Wypełnia nawet najbardziej niedostępne przestrzenie. Dzięki tej właściwości do aplikacji materiału nie są wymagane żadne prace przygotowawcze.
 • Daje efekt izolacji akustycznej. Wysuszony i przetworzony materiał pochłania wszystkie dźwięki, nawet te najgłośniejsze, zapobiegając ich przedostawaniu się do przestrzeni mieszkalnej.
 • Zapobiega przenikaniu i dyfuzji. Jako materiał nośny stosuje się różne konstrukcje metalowe, ale zastosowana pianka zapewnia, że ​​są one całkowicie bezpieczne i izolowane od działania wody.
 • Brak szwów. Ponieważ izolacja dachu w Warszawie https://www.ocieplanie-dachow.waw.pl/ jest natryskiwana, jej powierzchnia ma gładki wygląd bez szwów i szwów. Może służyć do izolowania dowolnej złożonej konstrukcji.
 • Niełatwo się pali. Ze względu na zawarte w swoim składzie środki zmniejszające palność materiał automatycznie gaśnie po zapaleniu. Aby pianka się paliła, musi być wystawiona na działanie temperatur powyżej 500 stopni.
 • Światło. Dzięki powstawaniu warstwy porowatej pianka PUR jest lekka i nie obciąża dodatkowo powierzchni roboczej.
 • Niewrażliwy na mikroorganizmy. Jego właściwości całkowicie zapobiegają powstawaniu i reprodukcji szkodliwych środowisk.

Izolacja dachu w Warszawie

Głównymi zaletami pianki poliuretanowej są wysoka przyczepność oraz możliwość aplikacji pod dowolnym kątem, co jest szczególnie ważne przy ocieplaniu dachów. https://ocieplanie-dachow.com.pl/ Pianka poliuretanowa doskonale nadaje się do natryskiwania betonu, bloczków gazokrzemianowych, tynku, metalu i pokryć dachowych. Można go nakładać na powierzchnie poziome i pionowe, a także pod kątami ujemnymi.

Metoda natryskowa jest odpowiednia do renowacji i ocieplania dachów gotowych budynków. Za pomocą specjalnych dysz piankę nakłada się na wszystkie powierzchnie izolacyjne, w tym miejsca trudno dostępne. W takim przypadku konieczny jest kontakt z naszą firmą, ponieważ zatrudniamy wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, którzy będą w stanie natrysnąć piankę poliuretanową. Nasz doświadczony zespół w ciągu kilku godzin wykorzysta ten materiał do ocieplenia dachu w Warszawie. Dokładny czas zależy od wielkości budynku. Dach będzie całkowicie uszczelniony.