Jak założyć plac zabaw dla dzieci?

Jak założyć plac zabaw dla dzieci?

Jak założyć plac zabaw dla dzieci? Dla kreatywnych ludzi biznesu posiadanie krytego placu zabaw może być korzystne zarówno pod względem osobistym, jak i finansowym. Kreatywna zaleta krytych placów zabaw polega na tym, że są one niezwykle wszechstronne i mogą pomieścić dowolny sprzęt, aktywność lub funkcję, której życzy sobie budowniczy. Kluczem do budowy krytego placu zabaw jest znalezienie odpowiedniej lokalizacji dla obiektów i stworzenie pięknego środowiska wewnętrznego dla klientów.

Początki biznesu

Wewnętrzne place zabaw są zwykle wymienione jako “obiekty rekreacyjne” lub “place zabaw” i zwykle mają nazwy takie jak “rodzinne centrum rozrywki” lub “obszar rozrywki”. Jeśli nie jesteś pewien, czy dana organizacja posiada kryty plac zabaw, zadzwoń i zapytaj. Zwróć uwagę na kryte place zabaw w Twojej okolicy. Zdecyduj, jaki typ krytego placu zabaw chcesz obsługiwać. Kryte place zabaw mają wiele kształtów i rozmiarów. Niektóre mają duży kompleks składający się z wielu połączonych tuneli i zjeżdżalni. Niektóre mają kilka oddzielnych elementów (zjeżdżalnie, huśtawki, drabinki) podobnych do tych, które można znaleźć na zewnętrznych placach zabaw. Inne oprócz urządzeń do zabawy posiadają gry zręcznościowe i punkty gastronomiczne. Wyposażenie kompleksów  jest często droższe niż tradycyjne wyposażenie placów zabaw, a więcej sprzętu i funkcji oznacza większe koszty początkowe. Decydując się na koncepcję placu zabaw, rozważ koszty i korzyści. Sprawdź strony internetowe sprzedawców, aby porównać ceny urządzeń i ich funkcje. Znajdź miejsce, gdzie jest mało placów zabaw, ale dużo szkół, przedszkoli i sprzedawców detalicznych Wybór miejsca, gdzie rodzice i dzieci często podróżują razem jest ważny, ale równie ważne jest wybranie miejsca, gdzie nie będzie zbyt dużej konkurencji. Place zabaw i zabawki mają dość prosty cel: są to miejsca, gdzie dzieci są aktywne i chętne do zabawy, a rodzice nie muszą się martwić, że ich pociechy się zgubią. Dlatego też na niewielkim obszarze zazwyczaj nie ma więcej niż jeden kryty plac zabaw. Aby znaleźć odpowiednią lokalizację, wyszukaj w katalogu powierzchni do wynajęcia obiekty handlowe z otwartą przestrzenią i lokalizacjami podmiejskimi.

Zaprojektuj układ krytego placu zabaw

W zależności od złożoności projektu, możesz to zrobić z pomocą projektanta wnętrz. Jeśli planujesz obsługiwać prosty plac zabaw przy użyciu tradycyjnego sprzętu, możesz zaprojektować prosty układ z pomocą zasobów planowania online. Jeśli planujesz prowadzić większy plac zabaw ze skomplikowaną hydrauliką i kilkoma pomieszczeniami, możesz chcieć skorzystać z usług projektanta wnętrz. Aby znaleźć projektanta wnętrz w Twojej okolicy, odwiedź lokalną stronę internetową i znajdź najlepszą dla siebie ofertę. Istnieje wiele przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji i sprzedaży urządzeń przeznaczonych do krytego placu zabaw. Dostawca, z którym powinieneś współpracować, zależy od rodzaju placu zabaw, który chcesz obsługiwać. Zarejestruj swoją nazwę firmy i uzyskaj numer identyfikacji podatkowej. Nazwy firm są zazwyczaj rejestrowane w Twoim regionie i mogą wymagać opłaty. Zazwyczaj można wypełnić formularze podatkowe i biznesowe na stronie internetowej danego urzędu.

Sprawdź ofertę producenta:

Jaki powinien być plac zabaw?

Jak założyć plac zabaw dla dzieci?
Jak założyć plac zabaw dla dzieci?

Bezpieczeństwo dzieci jest na pierwszym miejscu. W pierwszej kolejności należy zapewnić bezpieczeństwo. Nikt nie chce, aby jego dzieci bawiły się w niepewnym miejscu. Na placach zabaw dla dzieci należy zapewnić sprzęt do udzielania pierwszej pomocy, a personel powinien być przeszkolony w tym zakresie. Podłoże do zabaw dla dzieci powinno być miękkie, aby dzieci nie mogły zrobić sobie krzywdy. Dorośli mogą pomóc w zapobieganiu urazom, upewniając się, że dzieci prawidłowo korzystają z wyposażenia w zabawki plac zabaw. Jeśli dojdzie do urazu, osoba dorosła może pomóc dziecku i natychmiast udzielić mu pierwszej pomocy. Dzieci na placu zabaw powinny być zawsze pod opieką osoby dorosłej. Zwracaj uwagę na małe dzieci (a czasem i na starsze), ponieważ nie zawsze są one pewne czyhających zagrożeń i mogą nie przewidzieć niebezpiecznych sytuacji. Starsze dzieci lubią testować swoje ograniczenia na placu zabaw, dlatego ważne jest, aby dorosły trzymał je w ryzach. Zanim odwiedzisz plac zabaw, sprawdź, czy miejsca zabaw są zaprojektowane w taki sposób, aby dorosły mógł dobrze widzieć dzieci bawiące się na wszystkich urządzeniach. Huśtawki są najczęstszym źródłem urazów u dzieci spowodowanych przez ruchome urządzenia na placu zabaw. Jednak kilka prostych środków ostrożności może pomóc dzieciom w bezpiecznym huśtaniu się. Huśtawki powinny być wykonane z miękkiego materiału, takiego jak guma lub plastik, a nie z drewna lub metalu. Dzieci powinny zawsze siedzieć na huśtawce, a nie stać lub klęczeć. Podczas huśtania powinny mocno trzymać się obiema rękami, a po zakończeniu huśtania zatrzymać huśtawkę całkowicie przed zejściem z niej. Dzieci powinny pozostawać w bezpiecznej odległości od innych dzieci na huśtawkach, uważając, aby nie biegać ani nie chodzić przed lub za poruszającymi się huśtawkami. Dzieci nigdy nie powinny jeździć na huśtawce z więcej niż jednym dzieckiem. Huśtawki są zaprojektowane tak, aby bezpiecznie utrzymać tylko jedną osobę.