Jak założyć plac zabaw dla dzieci?

Jak założyć plac zabaw dla dzieci?

Dla kreatywnych ludzi biznesu posiadanie krytego placu zabaw może być korzystne zarówno pod względem osobistym, jak i finansowym. Kreatywna zaleta krytych placów zabaw polega na tym, że są one niezwykle wszechstronne i mogą pomieścić dowolny sprzęt, aktywność lub funkcję, której życzy sobie budowniczy. Kluczem do budowy krytego placu zabaw jest znalezienie odpowiedniej lokalizacji dla obiektów i stworzenie pięknego środowiska wewnętrznego dla klientów.

Początki biznesu

Wewnętrzne place zabaw są zwykle wymienione jako „obiekty rekreacyjne” lub „place zabaw” i zwykle mają nazwy takie jak „rodzinne centrum rozrywki” lub „obszar rozrywki”. Jeśli nie jesteś pewien, czy dana organizacja posiada kryty plac zabaw, zadzwoń i zapytaj. Zwróć uwagę na kryte place zabaw w Twojej okolicy. Zdecyduj, jaki typ krytego placu zabaw chcesz obsługiwać. Kryte place zabaw mają wiele kształtów i rozmiarów. Niektóre mają duży kompleks składający się z wielu połączonych tuneli i zjeżdżalni. Niektóre mają kilka oddzielnych elementów (zjeżdżalnie, huśtawki, drabinki) podobnych do tych, które można znaleźć na zewnętrznych placach zabaw. Inne oprócz urządzeń do zabawy posiadają gry zręcznościowe i punkty gastronomiczne. Wyposażenie kompleksów  jest często droższe niż tradycyjne wyposażenie placów zabaw, a więcej sprzętu i funkcji oznacza większe koszty początkowe. Decydując się na koncepcję placu zabaw, rozważ koszty i korzyści. Sprawdź strony internetowe sprzedawców, aby porównać ceny urządzeń i ich funkcje. Znajdź miejsce, gdzie jest mało placów zabaw, ale dużo szkół, przedszkoli i sprzedawców detalicznych Wybór miejsca, gdzie rodzice i dzieci często podróżują razem jest ważny, ale równie ważne jest wybranie miejsca, gdzie nie będzie zbyt dużej konkurencji. Place zabaw i zabawki mają dość prosty cel: są to miejsca, gdzie dzieci są aktywne i chętne do zabawy, a rodzice nie muszą się martwić, że ich pociechy się zgubią. Dlatego też na niewielkim obszarze zazwyczaj nie ma więcej niż jeden kryty plac zabaw. Aby znaleźć odpowiednią lokalizację, wyszukaj w katalogu powierzchni do wynajęcia obiekty handlowe z otwartą przestrzenią i lokalizacjami podmiejskimi.

Zaprojektuj układ krytego placu zabaw

W zależności od złożoności projektu, możesz to zrobić z pomocą projektanta wnętrz. Jeśli planujesz obsługiwać prosty plac zabaw przy użyciu tradycyjnego sprzętu, możesz zaprojektować prosty układ z pomocą zasobów planowania online. Jeśli planujesz prowadzić większy plac zabaw ze skomplikowaną hydrauliką i kilkoma pomieszczeniami, możesz chcieć skorzystać z usług projektanta wnętrz. Aby znaleźć projektanta wnętrz w Twojej okolicy, odwiedź lokalną stronę internetową i znajdź najlepszą dla siebie ofertę. Istnieje wiele przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji i sprzedaży urządzeń przeznaczonych do krytego placu zabaw. Dostawca, z którym powinieneś współpracować, zależy od rodzaju placu zabaw, który chcesz obsługiwać. Zarejestruj swoją nazwę firmy i uzyskaj numer identyfikacji podatkowej. Nazwy firm są zazwyczaj rejestrowane w Twoim regionie i mogą wymagać opłaty. Zazwyczaj można wypełnić formularze podatkowe i biznesowe na stronie internetowej danego urzędu.

Jaki powinien być plac zabaw?

Bezpieczeństwo dzieci jest na pierwszym miejscu. W pierwszej kolejności należy zapewnić bezpieczeństwo. Nikt nie chce, aby jego dzieci bawiły się w niepewnym miejscu. Na placach zabaw dla dzieci należy zapewnić sprzęt do udzielania pierwszej pomocy, a personel powinien być przeszkolony w tym zakresie. Podłoże do zabaw dla dzieci powinno być miękkie, aby dzieci nie mogły zrobić sobie krzywdy. Dorośli mogą pomóc w zapobieganiu urazom, upewniając się, że dzieci prawidłowo korzystają z wyposażenia w zabawki plac zabaw. Jeśli dojdzie do urazu, osoba dorosła może pomóc dziecku i natychmiast udzielić mu pierwszej pomocy. Dzieci na placu zabaw powinny być zawsze pod opieką osoby dorosłej. Zwracaj uwagę na małe dzieci (a czasem i na starsze), ponieważ nie zawsze są one pewne czyhających zagrożeń i mogą nie przewidzieć niebezpiecznych sytuacji. Starsze dzieci lubią testować swoje ograniczenia na placu zabaw, dlatego ważne jest, aby dorosły trzymał je w ryzach. Zanim odwiedzisz plac zabaw, sprawdź, czy miejsca zabaw są zaprojektowane w taki sposób, aby dorosły mógł dobrze widzieć dzieci bawiące się na wszystkich urządzeniach. Huśtawki są najczęstszym źródłem urazów u dzieci spowodowanych przez ruchome urządzenia na placu zabaw. Jednak kilka prostych środków ostrożności może pomóc dzieciom w bezpiecznym huśtaniu się. Huśtawki powinny być wykonane z miękkiego materiału, takiego jak guma lub plastik, a nie z drewna lub metalu. Dzieci powinny zawsze siedzieć na huśtawce, a nie stać lub klęczeć. Podczas huśtania powinny mocno trzymać się obiema rękami, a po zakończeniu huśtania zatrzymać huśtawkę całkowicie przed zejściem z niej. Dzieci powinny pozostawać w bezpiecznej odległości od innych dzieci na huśtawkach, uważając, aby nie biegać ani nie chodzić przed lub za poruszającymi się huśtawkami. Dzieci nigdy nie powinny jeździć na huśtawce z więcej niż jednym dzieckiem. Huśtawki są zaprojektowane tak, aby bezpiecznie utrzymać tylko jedną osobę.