Kontenery do transportu

Kontenery do transportu

Kontenery do transportu ładunków suchych to standardowe metalowe kontenery wielokrotnego użytku. Znajdują szerokie zastosowanie w transporcie towarów drogą morską, kolejową i drogową. Firmy oferujące wynajem kontenerów morskich posiadają moduły w różnych rozmiarach. Koszt usługi uzależniony jest od standardowej wielkości modułu, okresu dzierżawy oraz ilości dzierżawionych kontenerów. Minimalny okres najmu to jeden dzień, a maksymalny to kilka lat.

Jakie zadania można rozwiązać wynajmując kontener transportowy?

 • Szybko znajdź kontenery transportowe o określonej wielkości i konstrukcji.
 • Zmniejsz koszty finansowe – czynsz będzie znacznie tańszy niż zakup.
 • Uzyskaj w pełni czysty, sprawny i użyteczny pojemnik transportowy.
 • Unikaj problemu z przechowywaniem pojemników, które nie są aktualnie używane.

Kontenery morskie mogą być wynajmowane i wykorzystywane nie tylko do transportu, ale również jako magazyny do przechowywania towarów. Wynajęte moduły metalowe są instalowane przez firmę w wyznaczonych miejscach.

Jakie kontenery są dostępne do wynajęcia?

Firmy zajmujące się leasingiem kontenerów morskich oferują modele: 10, 20, 40 stóp. Każdy model wynajmowany jest w atrakcyjnych cenach z przejrzystymi, korzystnymi warunkami najmu. Wycena obejmuje wyłącznie kontenery morskie, które są w dobrym stanie technicznym, przeszły przegląd i są w eksploatacji od wielu lat.
W przypadku wykrycia wady podczas eksploatacji kontener będzie serwisowany przez okres trwania umowy najmu. Decydując się na wynajem, należy wziąć pod uwagę swoje specyficzne potrzeby, ponieważ kontenery transportowe są dostępne w różnych rozmiarach. Mają różne wymiary wewnętrzne, otwory w drzwiach oraz w dachu. Ich ładowność również się różni, podobnie jak ich przeznaczenie.

Poznaj koniecznie:

Komu dzierżawione są kontenery morskie?

Mimo wysokich kosztów zakup kontenera morskiego jest głównym warunkiem sukcesu wielu firm. W przypadku transportu jednorazowych projektów lub niestandardowych kontenerów nie opłaca się kupować i utrzymywać własnej floty kontenerów. Łatwiej wynająć kontener o podanych parametrach. Rozległy park kontenerowy pozwala na dobranie odpowiedniego kontenera morskiego do niemal każdego ładunku, który nie wymaga specjalnych warunków temperaturowych i jest dopuszczony do wysyłki w suchych kontenerach:

   1. Standardowe moduły o długości 20 stóp i 40 stóp — odpowiednie do większości zadań związanych z wysyłką i magazynowaniem.
   2. Kontenery morskie o długości 10 stóp nadają się do celów transportowych i magazynowych. Posiada szczelne drzwi i może służyć do transportu lub przechowywania materiałów wrażliwych na wilgoć.

Elementy konstrukcyjne kontenera morskiego

Kontener do przewozu ładunków suchych to metalowy blok, którego konstrukcja obejmuje:

   1. Rama. Spawane ramy składane są z trwałych wyrobów walcowanych z profili stalowych.
    kurtka. W większości przypadków jest to profilowana blacha stalowa o grubości 1,5-2,0 mm pokryta powłoką antykorozyjną. Metalowa powierzchnia jest piaskowana, a następnie zagruntowana i malowana.
   2. Wejście. W standardowym kontenerze transportowym znajduje się na jednym końcu modułu. Możliwe opcje to otwory drzwiowe na obu ścianach bocznych lub długich bokach. Szczelność zamknięcia skrzydeł zapewniają elastyczne uszczelki umieszczone na obwodzie otworu.
   3. Grunt. Jego podstawa składa się z podłużnych i poprzecznych profili stalowych. Wykładziny podłogowe wykonane są z materiału drzewnego zabezpieczonego środkami konserwującymi. Podłoga ta jest odporna na uszkodzenia biologiczne i mechaniczne, posiada właściwości antypoślizgowe i jest łatwa w naprawie.
    dach. W standardzie wykonany jest z profilowanych blach stalowych spawanych do ramy nośnej.

Warunki wynajmu kontenerów morskich

Kontenery do transportu
Kontenery do transportu

Możesz wynająć kontenery oceaniczne, suche i chłodnicze o różnych rozmiarach i modyfikacjach od 1 dnia na nieograniczony czas. Możesz zamówić dostawę wybranego sprzętu w dowolne miejsce. Dodatkowo wypożyczalnia zapewnia klientom bezpłatne doradztwo i wsparcie techniczne przez cały okres wynajmu. Jeśli przedsiębiorca szuka sposobów na obniżenie kosztów magazynowania, wynajem kontenera transportowego jest dobrą i ekonomiczną opcją. Te mobilne magazyny mogą być wykorzystywane w każdej firmie. Świetnie nadają się do przechowywania żywności, materiałów budowlanych i maszyn.

Warto sprawdzić:

Istnieje możliwość wynajęcia kontenera chłodniczego, a aby uzyskać odpowiednią temperaturę wewnątrz modułu, wystarczy podłączyć go do prądu. ważny! Wypożyczając sprzęt serwisowy, nie musisz się martwić o jego serwisowanie, firma wynajmująca zajmuje się wszystkimi pracami związanymi z wymianą materiałów eksploatacyjnych, części i rozwiązywaniem problemów. Leasing kontenerów oceanicznych jest dla każdego, kto szuka niezawodnego tymczasowego przechowywania ładunków lub ładunków. Usługa kosztuje o wiele mniej niż jej zakup i nie musisz zastanawiać się, co z nią zrobić, gdy już jej nie potrzebujesz. Jednocześnie okres najmu można w razie potrzeby przedłużyć.