Ochrona smartfonów

Smartfony szybko zdobyły serca użytkowników. Coraz większe możliwości, świetna jakość odtwarzanej muzyki, nagrywanych filmów i wykonanych zdjęć, sprawiły, że smartfon stał się pożądanym gadżetem. To nie tylko telefon, ale mobilne centrum multimedialne zapewniające dostęp do informacji i rozrywki w każdym momencie.  Smartfony sprawiły, że świat skurczył się do małego urządzenia. Nawet tak doskonałe urządzenia, jak smartfony mają wadę – ekran wyświetlacza jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Przypadkowy upadek z wysokości może spowodować „pajączki” na wyświetlaczu. Wyglądają one nieestetycznie i obniżają wartość telefonu. Skuteczną bronią przeciwko nieszczęśliwym wypadkom jest szkło hartowane na smartfona.

Doskonała jakość i ochrona

Użytkownicy smartfonów chcieliby, aby wyświetlacz był odporny na wstrząsy, upadki i uszkodzenia mechaniczne. Producenci prowadzą badania nad trwalszym zabezpieczeniem ekranu smartfona, ale jak na razie wszelkie rozwiązania, które cieszyłyby klientów, są na etapie testów i daleka jeszcze jest droga do tego, aby na rynku pojawiły się odporne na wstrząsy smartfony. Konsumenci muszą sobie radzić i przeciwdziałać upadkowi. Liczenie na zachowanie ostrożność jest jak igranie z ogniem. Telefon może przypadkowo wypaść z kieszeni, czy torebki. Wystarczy chwila nieuwagi, aby na wymarzonym smartfonie zrobiły się rysy, czy pęknięcia i doprowadziły właściciela do złości. Wraz z kupnem telefonu, warto dodać kolejną inwestycję – szkło hartowane na smartfona. Doskonała jakość, nawet 9H twardości zapewnia, że nawet w towarzystwie kluczy, długopisów, smartfon pozostanie nie porysowany i będzie wyglądał, jak pierwszego dnia po zakupie. Mniejsza twardość niż 8H jest nieakceptowalna. Twardość „H8” oznacza, że materiał może zarysować inne szkło. Twardość H9 oznacza, że materiał można zarysować jedynie szkłem diamentowym, które jest praktycznie niedostępne w sprzedaży detalicznej. Szkło nie przekłamuje barw i nie upośledza ruchów dłoni. To dobra wiadomość dla osób, które obawiają się, że szkło hartowane na smartfona utrudni korzystanie z telefonu lub zniekształci kolory.

Optymalna cena

Kupno smartfona jest inwestycją – wiele osób bierze kredyt, tylko po to, aby stać się właścicielem wymarzonego smartfona. Dlatego o telefon dbają w sposób szczególny – kupują podstawki i etui. Najlepszym rozwiązaniem jest bezpośrednia ochrona na telefon, która szczelnie przylega do obudowy. Szkło hartowane na smartfona doskonale chroni. Dobrane do modelu telefonu znakomicie przylega do urządzenia. Szkło hartowane jest co prawda droższe od folii, ale cechuje się znacznie lepszą jakością. Ceny szkła hartowanego na smartfona  są proporcjonalne do jego jakości, a i tak niższe niż naprawa uszkodzonego wyświetlacza. To inwestycja w bezpieczeństwo telefonu, a nie koszt, którego trzeba uniknąć.  Wręcz przeciwnie, sprzedawcy smartfonów doradzają, aby wraz z urządzeniem zakupić do niego szkło ochronne i zapewnić pełną ochronę dla telefonu od pierwszych chwil użytkowania.  Pracownicy salonów telefonii komórkowej zaobserwowali, że klienci coraz częściej przy wyborze telefonu, proszą także o szkła hartowane. Rośnie świadomość tego, jak ważna jest ochrona wyświetlacza. Wygląda na to, że wkrótce szkło hartowane zaczyna wypierać tańszą folię na smartfona. Posiadacze smartfonów doszli do wniosku, że lepiej wydać kilka złotych więcej i zapewnić urządzeniu właściwą ochronę niż oszczędzać, a potem denerwować się uszkodzeniem wyświetlacza.

Obalanie mitów

Wiele osób obawia się szkieł hartowanych na smartfona z powodu przekonania, że taka ochrona utrudni korzystanie z telefonu, zmniejszy jakość zdjęć lub filmów. Producenci przekonują, że szkła hartowane nie mają żadnego wpływu na czujność dotykową, nie pogarszają jakości zdjęć i filmów. Jest to najlepsza ochrona przed upadkami i zarysowaniem. Przedłuża okres użytkowania telefonu i znacznie obniża ryzyko uszkodzenia smartfona. Szkła hartowane polecają nawet redaktorzy serwisów o tematyce telefonii komórkowej, którzy znają na akcesoriach. Jeżeli ktoś nie wie, jakie szkło jest najlepsze i nie chce kupować na chybił trafił, to wystarczy, że przeglądanie rankingi w internecie lub przeczytaj opinię fachowców. Szkło hartowane w żaden sposób nie powoduje obniżenia komfortu użytkowania telefonu.  Nakładając je na telefon, właściciel zyskuje pewną ochronę przed niespodziewanymi wydarzeniami. Nieprawdą jest, że szkło hartowane zmienia kolor  obudowy. Jest praktycznie niewidoczne. Telefon wizualnie wygląda tak samo, jak przed założeniem osłony.

Osoby, którym zdarzyły się nieprzyjemne wypadki ze smartfonem i wydały duże pieniądze na wymianę ekranu, przekonały się, że szkło hartowane na smartfona jest bezcennym zabezpieczeniem.  Szkło hartowane na telefon to świetne rozwiązanie dla osób, które często korzystają ze smartfona. Warto je założyć na telefon dziecka, aby zabezpieczyć urządzenie przed upadkami na placu zabaw.  Można powiedzieć, że szkło hartowane to gwarantowane bezpieczeństwo smartfona i portfela właściciela.