Laptop Asus UM431DA-AM011T Utopia Blue

Laptop Asus UM431DA-AM011T Utopia Blue

Nowoczesność i estetyka charakteryzują laptop Asus UM431DA-AM011T Utopia Blue https://vobis.pl/laptopy/asus-um431da-am011t-utopia-blue. ZenBook UM431DA jest gotowy do każdej pracy. Obraz w hipnotyzującym ZenBook ma najmniejszą możliwą konstrukcję z niewiarygodnie wąską ramką (technologia NanoEdge). Cieńsza ramka, mniejszy laptop.  Pokrywa wyświetlacza ma kultowe, koncentryczne okrągłe wykończenie, natomiast nad klawiaturą znajduje się kontrastowy srebrny pasek, który dodaje urządzeniu luksusowego wyglądu.

Doskonała prędkość w Asus UM431DA

Kompaktowy rozmiar ZenBooka UM431DA w żaden sposób nie wpływa na jego wydajność, ponieważ został zaprojektowany, jako potężne kreatywne narzędzie. Niezależnie od tego, czy tworzy się złożone dokumenty, eksploruje dane, retuszuje zdjęcia, edytuje wideo i relaksuje się podczas gier, ZenBook UM431DA sprosta temu zadaniu z najnowszym procesorem AMD Ryzen, kartą graficzną AMD Radeon RX Vega 8 i innymi wysokowydajnymi komponentami.

Funkcje ZenBooka UM431DA

Smartfon Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/64 - recenzja budżetowego telefonu chińskiego potentata

Dostęp za jednym dotknięciem dzięki Windows Hello. Logowanie do ZenBooka jest łatwe i bezpieczne dzięki funkcji Windows Hello i czytnikowi linii papilarnych wbudowanemu w touchpad.Teraz nie ma potrzeby wpisywania hasła przy każdym logowaniu, wystarczy jedno dotknięcie. Niezawodny laptop ZenBook UM431DA został zaprojektowany tak, aby był wystarczająco wytrzymały i mógł przejść specjalny test, który odbywał się w najtrudniejszych warunkach: na wysokości, w ekstremalnych temperaturach i wilgotności. Dodatkowo model ten poddawany jest szeregowi testów, które znacznie przekraczają ogólnie przyjęte standardy w branży komputerowej.

Konkurencyjny laptop Asus UM431DA-AM011T

Laptopy z procesorami AMD narzucają konkurencję urządzeniom Intela. Asus UM431DA oparty jest na procesorze AMD Ryzen 5 3500U jest częścią linii urządzeń przeznaczonych do pracy i podróży. ZenBook 14 zachowuje formę klasycznego laptopa, nie jest to tablet konwertowalny, nie ma dodatkowego wyświetlacza. Oczywiście istnieje kilka interesujących funkcji sprzętowych, które pomagają poprawić wrażenia użytkownika.

Wygląd, ergonomia laptopa Asus UM431DA z serii ZenBook

W górnej części obudowy znajduje się panel z otworami wentylacyjnymi, stąd wydmuchiwane jest z obudowy ciepłe powietrze. Panel jest podświetlony, tak, aby pasował do logo na wieczku. Jego montaż jest niezawodny, szczelny, nie słychać skrzypienia, wytrzymałość budzi zaufanie. Jego parametry z wagą nieco większą niż kilogram pozwalają bez problemu wrzucić go do plecaka, bez obawy, że będzie niewygodny podczas przenoszenia.

Miłym dodatkiem jest zastosowanie zawiasu ErgoLift w konstrukcji laptopa. Gdy pokrywa laptopa jest otwarta pod pewnym kątem, zawias opiera się o powierzchnię, na której stoi urządzenie i unosi klawiaturę nad biurko, dzięki temu wygodniej jest pisać tekst. Szczególnie takie położenie klawiatury docenią ci, którzy jeszcze nie wiedzą, jak pisać tekst i od czasu do czasu szukają żądanej litery. ErgoLift umożliwia swobodniejszą cyrkulację powietrza pod obudową, a także zapewnia głębię głośników.

Ekran, multimedia laptopa Asus UM431DA

Strategia rozwoju nowoczesnego designu laptopów dąży do minimalnych ramek wokół wyświetlacza, co z kolei wpływa na mobilność i zachowanie dogodnych wymiarów. W ZenBook ten trend został zachowany. Ramki po bokach ekranu mają prawie 3 mm grubości, czyli niewiele, zwłaszcza, jeśli pamięta się laptopy z poprzednich lat modelowych. Wyświetlacz ZenBooka 14 jest antyrefleksyjny i wszechstronny, aby pomóc skupić się na każdym scenariuszu. Odwzorowanie kolorów jest spokojne, doskonałe pod względem krycia, a także z marginesem jasności. Użytkownikom podobają się szerokie kąty widzenia i otrzymują za to solidną piątkę. W pozycji otwartej ekran jest bezpiecznie zamocowany.

Wyjątkowy dźwięk

Możliwości audio ZenBook UM431DA zostały opracowane przez inżynierów Asusa we współpracy z Harman Kardon, którzy mają ogromne doświadczenie w tworzeniu wysokiej jakości systemów głośnikowych. Głośniki znajdują się na spodzie laptopa, który styka się z biurkiem i rezonują z powierzchni, tworząc dość głośny i czysty dźwięk. Taki układ zapewnia stabilną głośność, która jest wystarczająca, aby zablokować hałas wentylatorów pod obciążeniem.

Klawiatura, gładzik

Pierwszą rzeczą, która zaskakuje w gładziku jest jego rozmiar, gdyż ego powierzchnia wzrosła o prawie jedną trzecią w porównaniu z ZenBookiem poprzedniej generacji. Touchpad znajduje się dokładnie pośrodku i ma szklaną powłokę, która ma pozytywnie wpływać na wrażenia dotykowe, palce łatwo się przesuwają, gesty Windows Precision są opracowywane bez problemów.

Pozornie zwykły gładzik w ukrywa cyfrowy blok, dostępny po naciśnięciu ikony NumberPad w prawym górnym rogu touchpada. Następnie zostaną podświetlone symbole liczb i podstawowe operacje matematyczne, a oświetlenie jest bardzo jasne: uzyskuje się to dzięki zastosowaniu pięciowarstwowej struktury i szklanej powłoki. Jasność jest regulowana za pomocą odpowiedniej ikony w lewym górnym rogu gładzika. Klawiatura w ZenBook 14 jest wyspowa, klawisze są lekko wklęsłe w kierunku środka, podświetlane, trzy stopnie jasności, maksymalny poziom jest dość wygodny w użytkowaniu, symbole są dobrze widoczne nawet w ciemności.