Piaskowanie Szczecin

Piaskowanie Szczecin

Czyszczenie niektórych powierzchni jest bardzo problematyczne. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby ułatwić sobie wykonywanie tych czynności. Doskonałym przykładem jest chociażby piaskowanie Szczecin, które w Polsce cieszy się coraz większą popularnością z wielu przyczyn. Na czym polega proces piaskowania? Dlaczego jest to dobre rozwiązanie? Jakie powierzchnie można czyścić za pośrednictwem piaskowania? Ile może kosztować taka usługa? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Na czym polega proces piaskowania?

Gdybyśmy zdecydowali się na to, aby zdefiniować pojęcie piaskowania, wówczas moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to jedna z metod czyszczenia, która cieszy się ogromną popularnością. Można ją wykorzystywać do różnorodnych powierzchni. Po raz pierwszy skorzystano z niej w 1870 roku, czego prekursorem był Benjamin Chew Tlighman. Piaskowanie Szczecin to proces technologiczny, którego cechą charakterystyczną jest wykorzystanie ścierniwa- jest ono wyrzucane z urządzenia pod dużym powietrzem, co jest możliwe dzięki sprężonemu powietrzu lub wody. Jeszcze do niedawna najczęściej używanym ścierniwem był piasek szklarski i piasek kwarcowy, jednak na dzień dzisiejszy wykorzystuje się bezpieczniejsze i skuteczniejsze materiały, m.in. elektrokorund, stalowy śrut, garnet, szklane kulki, a w niektórych przypadkach zmielone skorupy orzechów. Efektem piaskowania za pomocą sprężonego powietrza i ścierniwa jest nie tylko czysta powierzchnia, ale także jej równość. Zanim piaskowanie Szczecin zostanie rozpoczęte, w pierwszej kolejności należy usunąć wszystkie stare powłoki i zanieczyszczenia. Następnie powierzchnia jest ujednolicona, natomiast w ostatnim etapie nadaje się jej chropowatość. Często efekt piaskowania porównuje się do szlifowania, jednak w przypadku piasku możemy liczyć na równą powierzchnię, która chwilę po zakończonym procesie gotowa jest do dalszej obróbki.

Dlaczego piaskowanie to dobre rozwiązanie?

Piaskowanie SzczecinNie bez przyczyny piaskowanie Szczecin jest tak często wykorzystywanym rozwiązaniem. Usługa ta niesie ze sobą szereg zalet, dlatego też wykorzystywana jest w różnorodnych gałęziach przemysłu. Doskonale sprawdzi się w sytuacjach, gdy konieczne okaże się czyszczenie lub wygładzenie powierzchni- może być drewniana, metalowa, kamienna, stalowa, z tworzywa sztucznego, a nawet aluminiowa. Rezultaty są dosyć podobne do tych chwilę po szlifowaniu. W tym przypadku otrzymujemy jednak znacznie gładszą powierzchnię. Ogromnym atutem jest również możliwość dotarcia do miejsc trudno dostępnych- w nich szlifierka nie poradziłaby sobie tak dobrze. Piaskowanie Szczecin uznawane jest za uniwersalne, bowiem sprawdza się w wielu przypadkach. Przykładem jest chociażby usuwanie rdzy, czyszczenie konstrukcji stalowych i metalowych, czyszczenie kostki brukowej, czyszczenie kamiennych płyt. Piaskowanie Szczecin uznawane jest za skuteczne- w krótkim czasie pozbędziemy się zbędnych warstw lakierów, farb lub innych powłok zewnętrznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby proces wykorzystać do obróbki ozdobnych elementów. Za pośrednictwem piaskowania zmatowimy szkło, zabezpieczymy powierzchnię przez korozją lub przygotujemy ją do malowania. 

Jakie powierzchnie można czyścić za pośrednictwem piaskowania?

Piaskowanie Szczecin bardzo często wykorzystywane jest do błyskawicznego usuwania rdzy z różnorodnych przedmiotów, wśród których wyróżnia się te następujące: samochody, grzejniki, barierki, a także trudno dostępne miejsca. W wielu przypadkach jest to jedno z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów na to, aby pozbyć się nieestetycznej warstwy dotkniętej korozją. Piaskowanie Szczecin odświeża, wygładza i przygotowuje podłoże do tego, aby w przyszłości przyjęło farbę. Dodatkowo umożliwia wyczyszczenie murów z zabrudzeń, osadów, zacieków. Poradzi sobie nawet z glonami lub innymi niechcianymi wykwitami. O ile jest to rozwiązanie niemal idealne, to powinniśmy go unikać w przypadku starych lub delikatnych murów, a także cegieł (klinkierowych, formowanych w sposób ręczny, niewypalonych do końca). Piaskowanie Szczecin to świetny sposób na usunięcie warstw lakieru, farb lub innych powłok.

Ile może kosztować piaskowanie?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje piaskowanie Szczecin. Odpowiedź na to pytanie jest jednak problematyczna, bowiem jest to zależne od kilku czynników. Do przykładowych zaliczyć można rodzaj powierzchni i jej wielkość, oczekiwany efekt końcowy, zastosowane ścierniwo, rodzaj zabrudzeń. Ceny w firmach mogą różnić się także w zależności od tego, jaki sprzęt został zastosowany, a także w jakich rejonach działa firma. W przypadku niewielkich elementów, takich jak chociażby felgi samochodowe, koszt usługi nie należy do najwyższych i wynosi średnio od 30 do 50 zł. Jednak za piaskowanie karoserii zapłacimy już znacznie więcej, bowiem nawet 1000 zł. Określenie jednoznacznych kosztów jest zatem bardzo trudne, a często nawet niemożliwe przed wykonaniem usługi.