Implanty zębów Szczecin

Implanty zębów Szczecin

Implantacja stomatologiczna to nowoczesna metoda odbudowy uzębienia. Aby wszczepić implant zęba, trzeba przeprowadzić cały szereg zabiegów – od zwiększenia objętości tkanki kostnej (jeśli nie ma wystarczającej ilości kości do założenia implantu) i wszczepienia sztucznego metalowego korzenia, aż po późniejszą protetykę. Instalacja implantów zębów w Szczecinie pozwala na odbudowę jednego brakującego zęba lub kilku zębów za pomocą koron, mostów lub protez ruchomych (protetyka warunkowo zdejmowana na implantach w przypadku braku zębów).

Etap przygotowawczy do implantacji zębów w Szczecinie

 • Badanie stanu jamy ustnej i uzębienia.
 • Rozpoznanie przeciwwskazań.
 • Badanie tkanki kostnej.

Implantolog będzie potrzebował następujących wyników badań:

 • Ortopantomogramu (obraz panoramiczny całej szczęki, na którym może wykryć ukryte schorzenia).
 • Tomografii komputerowej (obraz trójwymiarowy szczęki, co pozwoli zbadać stan i objętość tkanki kostnej)
 • Przygotowanie jamy ustnej do zabiegu: leczenie zębów i dziąseł, profesjonalne czyszczenie zębów.
 • Dobór implantów i protez (usuwalnych lub stałych, metalowo-ceramicznych, metalowo-plastikowych lub z tlenku cyrkonu)

Nadbudowa kości – augmentacja kości

Przeszczep bloków kostnych: z określonego obszaru (najczęściej z podstawy żuchwy) pobiera się kawałek tkanki kostnej, który umieszcza się pod dziąsłem w miejscu, w którym zostanie umieszczony implant. Do augmentacji mogą zostać użyte również materiały kościo-zastępcze: w obszarze przyszłego implantu pod dziąsłem umieszcza się specjalne analogi tkanki kostnej, które są zamykane specjalną membraną. W niedługim czasie tkanka kostna i wszczepiony materiał mocno zrastają się, po czym można wszczepić implant.

Podniesienie dna zatoki szczękowej

Zabieg wykonywany tylko na górnej szczęce: polega na podniesieniu dna zatoki szczękowej, co zwalnia miejsce na augmentację kości. Podnoszenie zatok otwartych to zabieg dwuetapowy – najpierw unosi się dno zatoki, wolną przestrzeń wypełnia się analogami tkanki kostnej, a kilka miesięcy po ich wszczepieniu zakładane są implanty zębów.
Wszczepianie implantów zębów w Szczecinie
Etap przygotowawczy do implantacji trwa średnio około miesiąca. Jeśli wymagane jest zwiększenie objętości tkanki kostnej, przygotowanie do zabiegu trwa 2-3 miesiące.

Przebieg zabiegu

 • Podawane jest znieczulenie miejscowe.
 • W dziąśle wykonuje się nacięcie.
 • Za pomocą specjalnych narzędzi w tkance kostnej wykonuje się zagłębienie odpowiadające kształtowi implantu. Następuje odsłonięcie kości, czasami dentysta wykorzystuje prowadnicę dla kąta i miejsca ustawienia implantu.
 • Zakładany jest implant i odwrotny gwint, który zabezpiecza implant przed przemieszczeniem.
 • Po wszczepieniu implantu zakładany jest łącznik. Aby uniemożliwić pacjentowi chodzenie przez cały czas bez zębów, po zamocowaniu łączników istnieje możliwość zamontowania zdejmowanych lub lekkich koron z tworzywa sztucznego.
 • Rana jest zszywana, a szwy są zdejmowane po upływie tygodnia.

Średnio etap instalacji i wszczepiania implantów zębów w Szczecinie trwa od 3 do 6 miesięcy, które są wymagane, aby implanty niezawodnie zrosły się z tkanką kostną i nie przemieściły się pod dużym obciążeniem żucia. W tym czasie instalowana jest śruba gojąca, czyli indywidualnie dopasowany element, który odpowiada za odbudowanie kształtu przyszłej korony w dziąśle. Po wygojeniu miejsca wszczepienia implantu za pomocą łącznika mocowana jest na nim korona.

Protetyka koron na implantach zębów w Szczecinie

Jest to najczęściej stosowana metoda leczenia implantologicznego. Jej główną przewagą nad alternatywną metodą zakładaniem mostu jest brak konieczności szlifowania sąsiednich zdrowych zębów. Każda korona umieszczana jest na osobnym implancie. Ten rodzaj protetyki stosuje się, gdy zęby znajdują się w różnych miejscach w uzębieniu.
Założenie jednej korony na jednym implancie daje następujące korzyści:

 • Odbudowa brakującego zęba.
 • Możliwość oczyszczenia przestrzeni między koroną protetyczną a sąsiednimi zębami.
 • Korona zębodołu nie znika po usunięciu zęba, ponieważ naturalne obciążenie implant stymuluje tkankę kostną niczym korzeń żywego zęba.
 • Konstrukcja ta składa się z trzech elementów: implantu zębowego umieszczonego w kości, korony oraz łącznika, czyli elementu łączącego.

Mosty na implantach

Technologia jest podobna do konwencjonalnego mostu, ale w tym przypadku naturalne zęby filarowe zastępowane są koronami na implantach. Montaż mostów na implantach pozwala uzupełnić brakujące 2-3 zęby pod rząd, także w sytuacji, gdy nie ma naturalnych zębów filarowych.
Protezy ruchome na implantach
Bezzębność jest częstym wskazaniem do implantacji. Pacjenci stosujący uzupełnienia pełne często mają problem z nadmiernym ruchem protezy. Wynika to z anatomicznego stanu bezzębnej żuchwy i powoduje niedogodności dla wielu osób. Wszczepianie implantów zębów w Szczecinie to prosty sposób na usprawnienie użytkowania protezy.

Korzyści z implantacji zębów w Szczecinie

 • Doświadczeni chirurdzy implantologiczni, którzy mają za sobą setki udanych zabiegów.
 • Implantolodzy interesują się nowoczesnymi technologiami, regularnie przechodzą szkolenia z nowych metod i z powodzeniem stosują je w swojej pracy.
 • Wykorzystują wyłącznie systemy implantologiczne czołowych producentów o wysokich wskaźnikach wszczepiania.

Wysokiej jakości implanty, doświadczeni implantolodzy oraz nowoczesne technologie to czynniki minimalizujące ryzyko odrzucenia.