Funkcjonalne hale magazynowe budowane na zamówienie

Powierzchnie magazynowe potrzebne są w wielu gałęziach biznesu. Hale magazynowe budowane są na potrzeby przechowywania wyprodukowanych przez dane przedsiębiorstwo produktów. Również hurtownicy potrzebują miejsca do składowania towarów w bogatym asortymencie, które podlegają sprzedaży. Firmy spedycyjne i logistyczne często zainteresowane są postawieniem hali magazynowej do czasowego składowania przy stale zmieniających się przesyłkach.

Jakie funkcje spełniają hale magazynowe budowane na zamówienie?

Wszechstronność zastosowania hal magazynowych budowanych według projektu klienta powoduje, że znajdują one zapotrzebowanie do składowania: materiałów, urządzeń, surowców, wyrobów gotowych itd. Istotną cechą budowanych obiektów jest ochrona towarów przed wpływem deszczu, śniegu, mrozu, wiatru i wysokiej temperatury. Ponadto specjalnie zaprojektowana konstrukcja usprawnia przepływ towarów, co znacząco poprawia wydajność pracy każdej firmy. Funkcjonalność hal oraz zrównoważona cena zakupu wiąże się z wykorzystywanymi do ich produkcji materiałami, które są wytrzymałe a przy tym tanie. Konstrukcja obiektu do przechowywania powstaje z aluminium, natomiast pokrycie stanowią ognioodporne plandeki PCV. Każda z części wykorzystywanych do budowania hali posiada wymagane certyfikaty, co potwierdza jej trwałość i bezpieczeństwo.  W ofercie producenta hal magazynowych budowa obejmuje lekkie konstrukcje, cechują się łatwością montażu i demontażu oraz sprawnego przenoszenia obiektów w inne miejsce. Istnieje możliwość zamówienia hali o cięższej konstrukcji, która będzie bardziej masywna a tym samym znacznie odporniejsza na warunki atmosferyczne.

 

Zobacz również:

 

Hale magazynowe budowa według żądanej długości, szerokości i wysokości

Całoroczne hale magazynowe budowane są według standardowych wymiarów lub według potrzeb konkretnego klienta. Ważną zaletą takich obiektów jest możliwość szybkiego ich postawienia w dowolnych warunkach terenowych. Czas, jaki jest potrzebny na zamocowanie konstrukcji jest uzależniony od wielkości hali a także wybranego poszycia oraz dodatkowego wyposażenia. Sam montaż we wskazanym miejscu może trwać od kilku godzin do kilku dni. Producent może elastycznie dopasować się do potrzeb klienta, ponieważ hale magazynowe budowane są według podanej szerokości najczęściej od 5 m do 30 m, wysokości ściany bocznej od 2 m do 6 m, długość od 5 m do 50 m. Zastosowanie wysokiej jakości aluminium i PCV wysokiej klasy, powoduje, że konstrukcje wytrzymują wiele lat. Firmy zajmujące się budową hal magazynowych posiadają wewnętrzne procesy kontroli produkcji, dlatego stawiane obiekty spełniają normy unijne, gwarantując bezpieczeństwo podczas ich użytkowania.

Prostota wykonania i duża wytrzymałość to zalety hal magazynowych budowanych wg specyfikacji

Producent hal magazynowych budowanych według szczegółowej specyfikacji nie skupia się jedynie na jednym rozwiązaniu konstrukcyjnym, klienci mają swobodę w wyborze obiektów magazynowych zgodnych z ich założeniami projektowymi. Ściany hali wykonane są z plandeki PCV, jednak można zdecydować także na blachę trapezową lub płytę warstwową. Cały proces zamawiania, projektowania, budowania i montażu trwa dosyć krótko. Po złożeniu zamówienia, wykonywany jest projektu hali na podstawie przedstawionych przez klienta wytycznych. Następnie specjaliści zajmują się niezbędnymi formalnościami, które wiążą się z budową konstrukcji. Wszystkie części składowe hali magazynowej wykonywane są w zakładzie produkcyjnym, wyposażonym w innowacyjne maszyny, dzięki czemu praca przebiega sprawnie bez żadnych przestojów. Konstrukcja jest montowana na terenie wskazanym przez klienta, po czym następuje jej odbiór.  

Jaki rodzaj hal magazynowych jest najbardziej popularny?

Najbardziej opłacalną konstrukcją jest hala magazynowa budowana z poszyciem PCV. Są to tak zwane hale namiotowe. Korzyści, jakie może osiągnąć zamawiający to:

  • Poszerzenie prowadzonej działalności i zwiększenie powierzchni magazynowej przy niskich kosztach
  • Krótki czas budowy i szybki montaż oraz w razie potrzeby demontaż i przeniesienie w inne miejsce
  • Modułowość hal magazynowych, pozwala na ich dowolną rozbudowę, dzięki czemu powierzchnia do składowania się zwiększa.

Wszechstronne zastosowanie, powoduje, że przedsiębiorca może hale namiotową wykorzystać nie tylko do magazynowania towarów. Takie konstrukcje odpowiednie są także w branży przemysłowej i handlowej. Konstrukcje są specjalnie zaprojektowane i budowane, aby wytrzymać obciążenie śniegowe i wiatrowe. Elementy są zabezpieczone przez korozją za pomocą specjalistycznych farb. Każda nowa hala magazynowa może być wyposażona w dowolną bramę: segmentowa, przesuwna, skrzydłowa. Ponadto na życzenie klienta, mogą być w dachu zamontowane świetliki, w ścianach drzwi stalowe, okna, folie paroizolacyjne. Innym rodzajem konstrukcji są hale magazynowe stalowe, budowane według potrzeb klienta, uwzględniając podłoże terenu, na którym stanie obiekt. Konstrukcja hali powstaje z mocnych profili, pokrytych warstwą ocynku, co zabezpiecza ją przed czynnikami atmosferycznymi.