Wszystko o depilacji laserowej

Wszystko o depilacji laserowej

Depilacja laserowa to świetne rozwiązanie dla osób, u których po zastosowaniu tradycyjnych metod depilacji, pojawiają się różnego rodzaju podrażnienia skóry. Zabieg nie należy do tanich, jednak wykonanie go kilkukrotnie, pozwala na uzyskanie pewności, że owłosienie nie pojawi się przez długi czas.

Kto może skorzystać z depilacji laserowej?

Zabiegi kosmetyczne w postaci depilacji laserowej zalecane są w szczególności dla tej grupy osób, która ma tendencję do wrastania włosków i tworzenia się stanów zapalnych w postaci grudek i krostek. Celem depilacji laserowej nie jest jedynie usunięcie owłosienia, ale również samo leczenie skóry. Do największych zalet zaliczyć można niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranego obszaru ciała. Niestety nie wystarczy wykonać depilacji jednokrotnie. Mimo wszystko po kilku takich sesjach, z powodzeniem można cieszyć się gładką skórą nawet przez okres 5 lat.

Wszystkie zabiegi kosmetyczne charakteryzują się określonymi przeciwwskazaniami. Podobnie wygląda w przypadku depilacji laserowej. Aby móc z niej skorzystać, trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Do przeciwwskazań zaliczają się takie elementy, jak mocno opalona skóra, ciąża, nowotwory, różnego typu infekcje wirusowe, grzybicze i bakteryjne, stosowanie samoopalaczy. Także osoby przyjmujące leki światło uczulające nie mogą skorzystać z zabiegu. Tego rodzaju leki mogą bowiem powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło laserowe wykorzystywane w depilacji. Nie jest wskazane również przeprowadzanie zabiegu, jeśli w miejscu poddawanym depilacji znajdują się rude, siwe lub blond włosy. Skuteczność depilacji laserowej jest wówczas bardzo niska. Wtedy zaleca się depilacje woskiem(depilacja woskiem warszawa ochota https://www.och-beauty.pl/oferta/depilacja-woskiem-warszawa-ochota/).

Jak należy się przygotować?

Tego rodzaju zabiegi kosmetyczne wymagają od pacjenta odpowiedniego przygotowania. Mogą one trwać nawet miesiąc, dlatego dobrą praktyką jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem, który będzie wykonywał depilację. Etap przygotowań może wyglądać odmiennie w przypadku różnych osób. Wynika to przede wszystkim od kondycji zdrowia, koloru włosów oraz ich jakości.

Do elementów, które należy wprowadzić w życie przez zabiegiem należy zaprzestanie depilacji miesiąc przed zabiegiem. Na kilka tygodni wcześniej, nie należy również korzystać z solarium. Jeśli opalenizna uzyskana została natomiast po zastosowaniu samoopalacza, wówczas zabieg przeprowadzić można dopiero w momencie jej ustąpienia. Na dwa dni przez depilacją nie należy także korzystać z leków światło uwrażliwiających i niektórych ziół, takich jak na przykład dziurawiec i nagietek.

Przebieg zabiegu

Zabiegi kosmetyczne depilacji laserowej rozpoczynają się zawsze od wypełnienia ankiety, w której zawarte są pytania dotyczące ogólnego stanu zdrowia, zażywanych leków oraz przebytych w przeszłości chorób. Kolejnym etapem jest przeprowadzenie próby laserowej na skórze. Wykonuje się ją w celu sprawdzenia reakcji na podrażnienia. W przypadku, kiedy nie występują żadne nieprawidłowości, można przejść do wykonania zabiegu. Do jego przeprowadzenia używa się lasera, którego światło zostaje wchłonięte przez melaninę, która znajduje się w mieszku włosowym. Zadaniem melaniny, jest odbiór energii przekazywanej przez laser. Za zakończenie zabiegu, na skórę zostają nałożone preparaty łagodzące.

Depilacja laserowa nie jest zabiegiem jednorazowym(salon kosmetyczny ochota https://www.och-beauty.pl/). Zabiegi kosmetyczne muszą być kilkukrotnie powtarzane, ponieważ włosy na ciele nie rosną jednocześnie. Niektóre znajdują się w fazie wzrostu. To właśnie na nie reaguje światło lasera. Pozostałe włosy mogą znajdować się w fazie uśpienia. W takiej sytuacji ich mieszki posiadają zbyt małą ilość melaniny, by mogły odpowiednio zareagować na światło lasera.

Najlepszym rozwiązaniem jest powtarzanie zabiegu przez pół roku, jednak nie częściej niż raz w miesiącu. Po tym okresie można ograniczyć się do korzystania z depilacji laserowej jedynie raz do roku.

Trzeba więc początkowo liczyć się z możliwością poniesienia dość sporych kosztów. Ceny są różne i zależą przede wszystkim od obszaru, który zamierzamy poddać depilacji. W przypadku wąsika, może być to koszt od 200 do 300 złotych za jedną sesję. Okolice bikini to wydatek rzędu 300 do 400 złotych, natomiast łydki już 500 złotych.

W jaki sposób dbać o siebie po zabiegu?

Takie zabiegi kosmetyczne niosą ze sobą pewne dolegliwości, które mogą występować po ich zakończeniu. Przede wszystkim wystąpić może podrażnienie i obrzęk około mieszkowy. Ustępuje on zazwyczaj już po kilku godzinach, jednak zdarzyć się może, że dolegliwości będą się utrzymywać nawet przez okres kilku dni.

Po zabiegu należy więc starać się unikać gorących kąpieli, korzystania z sauny i basenu, używania preparatów zawierających dużą ilość alkoholu i stosowania peelingów. Na okres 3 tygodni od wykonania zabiegu, należy również bezwzględnie przestrzegać zakazu opalania oraz stosowania samoopalaczy. Przestrzeganie tych zasad, pozwoli na szybszą regenerację skóry i nie będzie powodować jej dalszego podrażniania. Warto więc stosować się do zaleceń, o których z pewnością zostaniemy poinformowani w klinice wykonującej zabieg.