Ile kosztuje wymiana wyświetlacza iPhone?

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza iPhone?

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza iPhone?

Obecnie każdy z nas ma swój smartfon. Niektóre osoby nawet mają dwa czy też trzy telefony. Niestety telefony mają to do siebie, że po zetknięciu z twardym podłożem mają małe szanse na wyjście z tej sytuacji bez szwanku. Najczęściej dochodzi do uszkodzenia wyświetlacza. Szczególnie jeśli nie pomyśleliśmy wcześnie o jego zabezpieczeniu odpowiednim przy pomocy szybki specjalnej czy też pokrowca. W takie sytuacji jesteśmy zmuszenie do wymiany wyświetlacza iPhone.

Wymiana wyświetlacza iPhone w serwisie

Jeśli jesteśmy posiadaczem bardzo drogiego smartfona, to wymiana wyświetlacza iPhone jest możliwie najlepszym rozwiązaniem. Przy modelach nieco tańszych lepiej się zastanowić nad sensem takowej inwestycji. Warto czasami zakupić od razu całkiem nowy telefon, ponieważ koszty związane właśnie z wymianą wyświetlacza niejednokrotnie przewyższają ceną nowego telefonu w identycznym modelu. Jednak pamiętajmy, że nie jest tak zawsze. Pomimo wszystko warto wiedzieć, że same koszty wymiany wyświetlacza w naszym telefonie uzależnione są od tego, jaki konkretnie posiadamy model smartfona, a także jaka jest konkretnie wielkość ekranu. Kiedy w naszym telefonie uszkodził się wyświetlacz czy na skutek upadku z wysokości czy też pod wpływem zgniecenia w kieszeni czy też torbie, możliwie najlepszym rozwiązaniem jest oddanie telefonu do serwisu profesjonalnego, który zajmuje się naprawdę właśnie takiego typu. Należy jednak w pierwszej kolejności należy odwiedzić kilka takowych punktów, aby się zorientować w poszczególnych cenach. Zaznaczyć bowiem trzeba, że mogą się one różnić znacząco zależnie od serwisu. Koszty naprawy wyświetlacza kształtują się pomiędzy 150 – 400 złotych. W przypadku większych ekranów, sam koszt będzie zdecydowanie wyższy. Świetnym pomysłem jest zamówienie sobie wcześniej wyświetlacza konkretnego. Oczywiście zgodnie z modelem naszego telefonu. Bowiem bardzo często części tego typu są o wiele, wiele tańsze w internetowych sklepach. Jednak trzeba wybierać rozsądnie takowe produkty, aby przypadkiem nie kupić podróbki. Tylko i wyłącznie części oryginalne będą sprawować się odpowiednio po naprawie. Warto prześledzić wszelkie informacje na temat poszczególnych sklepów, które oferują nam części oryginalnego do telefonu naszego. Wówczas z zakupionym właśnie ekranem udajemy się do serwisy na wymianę wyświetlacza iPhone. Tym samym płacimy jedynie za samą wymianę wyświetlacza. Cena takowej usług zmaleć powinna oraz także powinna się wahać pomiędzy 50 a 300 złotych. W serwisie najczęściej cena wyświetlacza jest znacznie wyższa. Nam się na pewno uda znaleźć wyświetlacz w nieco niższej cenie. Jeszcze raz jednak ostrzegamy przed podróbkami, których w sieci jest niestety naprawdę sporo.

 

Czy samodzielna naprawa wyświetlacza jest możliwa?

Wiele osób rozważa wymianę wyświetlacza iPhone samodzielną. Czy taka wymiana jest możliwa? Jak najbardziej tak. Jednak musimy zaznaczyć, że musimy się na tym znać. Przede wszystkim nie powinna nam być obca budowa telefonu. Do tego musimy posiadać odpowiedni sprzęt do prac tego typu. Poza tym wszystkim w przypadku wymiany wyświetlacza iPhone przydadzą nam się również manualne zdolności, aby móc wpasować odpowiednio ekran. Każdy z nas powinien się liczyć z tym, że osoby niedoświadczone w tego rodzaju zadaniach będą musiały poświęcić bardzo dużo czasu na naprawdę. Na pewno w serwisie poradzą sobie z wymianą dużo, dużo szybciej. Wiele osób niestety doprowadza do uszkodzenia nowego wyświetlacza. Poprzez nałożenie nieumiejętne kleju również możemy zamazać nim ekran, co będzie także wygląda dosyć nieestetycznie i utrudniać nam może korzystanie z telefonu. Naprawianie samodzielne telefonu jest tylko i wyłącznie polecane osobom, które w tego typu pracach są wprawione. Jeśli zatem nie czujemy się zbytnio na siłach, aby takich napraw dokonywać, lepiej będzie je zostać profesjonalistom. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że ekran tak naprawdę będzie działał w stu procentach prawidłowo. Czasami lepiej będzie zapłacić nieco więcej i nie decydować się na naprawdę samodzielną takich drogich sprzętów, jakimi z całą pewnością są nowoczesne komórkowe telefony.

Zdecyduj sam

Zatem sami powinniśmy zdecydować czy pokusić się o samodzielne eksperymenty czy też jednak zapłacić nieco więcej i zdecydować się na pomoc profesjonalisty. Na pewno bardziej rozsądna będzie opcja numer dwa. Dzięki temu uda nam się relatywnie szybko odzyskać w pełni naprawiony telefon, z którego można korzystać bez żadnych przeszkód. Dosyć trudno jest nam funkcjonować bez telefonu. Bez telefonu czujemy się niczym bez ręki. Zanim jednak wybierzemy konkretny serwis sprawdźmy go. Powinien on posiadać możliwie najwięcej pozytywnych opinii i móc się pochwalić rzeszą zadowolonych klientów. W takim wypadku chętnie dołączymy do zadowolonych klientów i dołożymy po wszystkim nawet od siebie pozytywną opinię. Skoro płacimy już niemałe pieniądze za nowy wyświetlacz, to chcemy, aby usługa była wykonana na możliwie najwyższym poziomie.