Pożyczka dla firmy – poradnik

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej dla wielu osób jest prawdziwym spełnieniem marzeń. Niestety, na rozwój własnej firmy potrzebne są fundusze. Wielu przedsiębiorców zastanawia się, na jakich warunkach można uzyskać pożyczki dla firm. W dzisiejszym artykule przedstawiamy prawdziwe kompendium wiedzy odnośnie pożyczek dla przedsiębiorców. Jest to lektura obowiązkowa dla każdego, kto chciałby zaciągnąć pożyczkę dla firm na rozwój działalności. 

 

Pożyczki dla firm – pakiet najważniejszych informacji 

Pożyczki dla firm https://www.pfp.com.pl/pozyczki/wojewodztwo/zachodniopomorskie/rodzaj/dla-przedsiebiorcow w wielu przypadkach są absolutną koniecznością. Wiedzą o tym doskonale wszyscy, którzy kiedykolwiek prowadzili bądź współprowadziła jakąś firmę. Stuprocentowa odpowiedzialność za swoje przyszłe zyski to nie tylko przywilej, ale również wielkie ryzyko. Utrata płynności finansowej z powodu nierzetelnych kontrahentów, zbyt mała liczba zamówień wynikająca z sezonu czy potrzeba dźwigni inwestycyjnej. Aby móc ubiegać się o uzyskanie pożyczki dla firm w banku, trzeba prowadzić działalność od minimum 12 miesięcy oraz mieć udokumentowane przychody na rachunku bankowym oraz w pełni czysty BIK.

Takie wymogi mogą być niezwykle trudne dla tych przedsiębiorców, którzy wybrane usługi świadczą dla swoich klientów bez umowy bądź gdy potrzebują zastrzyku gotówki na start, aby wznieść prowadzone przez siebie przedsiębiorstwo na wyższy poziom rozwoju. Ogromnym atutem finansowania działalności pożyczką pozabankową jest szybki czas wydania decyzji oraz bardzo mała liczba formalności do spełnienia. Jeśli ktoś chce otrzymać pożyczkę dla firm szybko i bez zbędnej papierologii, powinien z całą pewnością zwrócić się do instytucji pozabankowej. 

 

Pożyczki dla firm – czy są drogie? 

Jeśli przedsiębiorca nie posiada zabezpieczenia, koszty pożyczek dla firm oraz jednoosobowych działalności w większości przypadków nie różnią się znacząco od tych pożyczek przeznaczonych dla konsumentów. Oprocentowanie jest zazwyczaj mocno zbliżone, a możliwość negocjacji firmy dają dopiero wtedy, gdy pożyczkobiorca pożycza wysoką kwotę. Niestety, firma pod tym względem nie oferuje żadnych dodatkowych możliwości. Lepsze warunki przedsiębiorcy mogą uzyskać tylko wtedy, gdy będą ubiegali się o pożyczkę bądź kredyt w klasycznej instytucji bankowej. Wtedy jest szansa na uzyskanie pożyczki bądź kredytu na korzystniejszych warunkach. Dobrym pomysłem jest także złożenie wniosku o otrzymanie karty kredytowej. Limit wynoszący nawet do kilkunastu tysięcy pozwala na zachowanie pełnej płynności bez konieczności ubiegania się o pożyczkę. 

Wszyscy przedsiębiorcy, którzy znajdują się w bardzo trudnej sytuacji zmuszającej ich do natychmiastowego uzyskania środków finansowych, bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, że dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po pożyczki dla firm od instytucji pozabankowych. Takie pożyczki dla firm pozwalają nie tylko na szybkie sfinansowanie wszystkich swoich planów ale również odzyskanie przez przedsiębiorstwo pełnej płynności finansowej. 

 

Jakie wymagania są stawiane klientom ubiegającym się o kredyt dla firm? 

Właściciele przedsiębiorstw – bez względu na wielkość firmy, mogą bez żadnych problemów kierować wnioski o uzyskanie pożyczki dla firm https://www.pfp.com.pl/pozyczki/wojewodztwo/opolskie/rodzaj/start od instytucji pozabankowej. Oczywiście muszą jednocześnie spełnić podstawowe warunki. Nie będą one tak rygorystyczne jak w przypadku warunków ze strony klasycznych instytucji bankowych, a oprócz tego, pieniądze uzyskają bardzo szybko i bez zbędnych, żmudnych formalności. Wystarczy, że złożą wniosek i będą oczekiwali na wydanie decyzji przez firmę pożyczkową. 

 

Pożyczki dla firm bez BIK

Wiele firm pozabankowych oferuje swoim klientom pożyczki dla firm bez BIK. Jak to możliwe? Oczywiście, wiadomo, że niektórym firmom w przeszłości zdarzało się sporo problemów z płynnością finansową, które kończyły się wpisaniem jej do rejestru BIK. Jest to bardzo nieprzyjemna sytuacja, która dla wielu przedsiębiorstw powoduje, że nie będą one miały przez dłuższy czas jakichkolwiek szans na uzyskanie kredytu w klasycznym banku. Większość firm pożyczkowych nie wymaga także od swoich klientów, aby dostarczali zaświadczenia od Urzędu Skarbowego, co powoduje, że cała procedura wnioskowania oraz rozpatrywania wniosku o pożyczkę będzie niezwykle krótka. 

 

Rodzaje pożyczek dla firm 

Sporo pożyczkodawców na polskim rynku przygotowuje dla swoich klientów firmowych kilka propozycji pożyczek dla firm. Dzięki temu przedsiębiorcy mają zdecydowanie większe możliwości wyboru. Wśród najpopularniejszych rodzajów pożyczek dedykowanych firmom wyróżnia się pożyczkę obrotową, pożyczkę technologiczną, pożyczkę inwestycyjną, pożyczkę pomostową oraz pożyczkę płatniczą. Jak widać, liczba możliwości jest naprawdę spora. To, po którą sięgnęłam, powinno być uzależnione od naszych preferencji, warunków stawianych przez firmę pozabankową oraz tego, jak dużej kwoty potrzebujemy. Konsultanci pracujący w firmie pożyczkowej z pewnością znajdą dla nas taką ofertę, która w pełni będzie wpisywała się we wszystkie nasze potrzeby oraz oczekiwania. Pożyczki dla firm to jeden z najlepszych produktów pozabankowych na rynku!