Plakaty na ścianę

Plakaty na ścianę

Plakaty na ścianę można znaleźć niemal w każdym pomieszczeniu, ponieważ nie ma w tej kwestii żadnych ograniczeń. Wystarczy je odpowiednio dobrać. Tutaj wpływ będzie miała wielkość pomieszczenia i oświetlenie. Ale jak wybrać plakaty na ścianę?

Wybór plakatu na ścianę

Dekorowanie wystroju wnętrza plakatami zaczyna się od perfekcyjnego ich doboru. Obecnie projektanci dzielą plakaty na trzy opcje: graficzną, fotograficzną, tekstową.

Jednak pod uwagę trzeba wziąć także inne niuanse:

  • Powierzchnia pomieszczenia. Sam plakat na ścianę będzie zależał od obszaru: jeśli pomieszczenie nie jest duże, należy zwrócić uwagę na jasne kolory. To wizualnie powiększa pomieszczenie. Jeśli sufity są niskie, plakaty powinny być prostokątne i powieszone prostopadle do podłogi.
  • Oświetlenie. Jeśli światła jest mało, ciemne odcienie będą po prostu rozmazane i niezauważalne. W takim przypadku plakat na ścianę, należy wybrać jaśniejszy niż kolor dekoracji ściennej. Rzeczywiście, dzisiaj można znaleźć kilka opcji plakatów używanych w tym samym pomieszczeniu. Następnie umieszcza się je w różnych miejscach: tekst w miejscu pracy, zdjęcia w salonie i tak dalej.

Nie będzie trudno kupić plakaty na ścianę, jest ich bardzo duży wybór, na każde okoliczności i na każdy gust. Możliwe jest również stworzenie własnej grupy osobistej, w skład której wchodzą te zdjęcia i obrazy, którymi chcesz udekorować swój pokój. Ponadto użyj rozmiaru plakatu, który chcesz. Mogą mieć zarówno małe, jak i całkiem imponujące rozmiary.

Rzeczy do rozważenia przy wyborze plakatu na ścianę

W przypadku osobistych plakatów na ścianę nie ma dodatkowych pytań. Wystarczy wybrać żądany obraz i oddać do druku. Tworząc osobiste plakaty, nie zapominaj, że dla jednego pokoju jest jeden rodzaj ilustracji. Jeśli zmieszasz kilka wersji plakatów, uzyskasz dysonans. Plakat na ścianie wygląda niezwykle, jeśli połączymy go z kolorystyką pomieszczenia. W niebieskiej lub szarej sypialni lepiej nie używać plakatów w kolorze żółtym, ponieważ w tym przypadku widok będzie bez znaczenia. W ten sposób harmonia tego pokoju zostaje zniszczona.

Połączenie plakatów na ścianę z kolorystyką pomieszczenia

  • Przestrzegaj zaleceń ekspertów, w pomieszczeniu, w którym znajduje się wiele przedmiotów wykonanych z drewna, preferowane są plakaty w ciepłych, kawowych kolorach. W minimalistycznym otoczeniu więcej jasnych kolorów wygląda lepiej.
  • W żadnym wypadku nie zapominaj, że plakaty na ścianie nie są głównym elementem dekoracji. Jego rolą jest powiązanie projektu i terytorium pomieszczenia. Nie powinno być ich zbyt wiele, aby nie przyciągać całej uwagi. Plakaty powinny być linkiem w oprawie.
  • Cenne jest nie tylko miejsce umieszczenia plakatu, ale także zachowanie zgodności kolorystycznej. Na przykład przy sofie lub stoliku kawowym ściana jest pomalowana na pastelowe kolory, wtedy obraz powinien być w jasnych, kolorowych barwach. Tym samym będzie się różnić od ściany i przyciągnie uwagę zarówno gości, jak i domowników.
  • A jeśli w salonie fantazjowałeś i użyłeś zestawu kolorów niebieskiego, czerwonego i zielonego, plakat powinien wygładzić przeciwieństwa. Nawet jeśli są to abstrakcyjne plakaty. Taki sposób udekorowania salonu, w dowolnym stylu, wygląda indywidualnie, będąc standardem. Decydując się na lokalizację plakatów, zrób jeden z największych. Rozłóż resztę małych ramek na obwodzie. Modne, zauważalne, niepowtarzalne.

Lokalizacja plakatu na ścianie

W sypialni profesjonaliści nie polecają umieszczania dynamicznych plakatów w bardzo nasyconych kolorach, ponieważ jest to pokój do odpoczynku i snu. W przedpokoju lepiej jest używać wielofunkcyjnych, pięknych obrazów, które afirmują życie. Konieczne jest, aby każdy z gości mógł docenić plakat, ale nie powinien wywoływać negatywnych uczuć.

Ze względu na brak światła plakaty na ścianę będą wyglądać przygnębiająco. Światło słoneczne nie zapewni wystarczającego oświetlenia. Eksperci twierdzą, że naturalne światło słoneczne jest szkodliwe dla plakatów, zwłaszcza jeśli znajdują się pod bezpośrednim działaniem promieni. Ilustracje bledną, tracą kolor i stają się bezużyteczne. Najlepszym sposobem są specjalne lampy, które mają punktowy kierunek światła, wysyłany na plakat. W tym celu lepiej jest używać lamp halogenowych.

Szczegóły projektu plakaty na ścianę

Plakaty na ścianęPlakaty na ścianę nie zawsze są takie same. Zwykle powstają na specjalnie przygotowanym papierze. Ale ich produkcja jest dozwolona na płótnie, a także na ceramice. Czasami są takie opcje, gdy ilustracja jest nałożona na mebel. Ważna jest prawidłowa pielęgnacja plakatów. Z nich bez wątpienia stale trzeba zbierać kurz. Takie działania wykonuje się za pomocą przeznaczonego do tego pędzla. Ale jeśli plakat znajduje się pod szkłem lub jest zabezpieczony plastikiem, można go przetrzeć niezbyt wilgotną szmatką.

Jeśli Twoje plakaty straciły kolor lub się poplamiły, najlepiej je zmienić. Nie należy tego lekceważyć, ponieważ jeden zły plakat może ogólnie zniekształcić wrażenie całego projektu. Główną zaletą projektowania plakatów na ścianę jest ich praktyczność. Pozwala to na zmianę projektu w dogodnym dla siebie momencie, nie wymagając dużego wysiłku i dużej ilości czasu. Ponadto na każde święto możesz zmienić projekt, który zostanie z nim połączony.